Dzień dziecka

W dniu 1 czerwca 2021 roku (wtorek) obchodziliśmy Dzień Dziecka.
Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, w celu upowszechniania praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.Podmuch zimy z Kasprowego Wierchu

 

Dzięki specjalnej promocji Kolei Linowych PKL z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl.4 i 5 wraz z wychowawcą z naszej szkoły oraz Szkołą Podstawową z Gliczarowa Górnego wybrali się na Kasprowy Wierch. Mimo iż pogoda nie dopisała, od czasu do czasu pojawiały się okna pogodowe, dzięki czemu można było podziwiać nasze piękne Tatry. Wycieczka udała się dzięki pomocy Pana Stanisława Chyca-Myrmuła, który jest przewodnikiem tatrzańskim i chętnie opowiedział kilka ciekawostek dotyczących Kasprowego Wierchu i okolicznych szczytów.

Serdecznie dziękujemy - radość uczniów jest bezcenna.
Zerówka przy ognisku


W naszej szkole przedszkolaki wraz z Rodzicami i wychowawcą zorganizowali ognisko z pieczeniem kiełbaski, chleba i pianek. Popijaliśmy ciepłą herbatką bo w tym dniu, pogoda była poprawna. Towarzyszyły nam spacery w stronę TPN-u (ognisko odbyło się na końcu Stasikówki w stronę Bukowiny Tatrzańskiej), zabawy i bieganina. Atmosfera była bardzo wesoła co sprzyjało wielu zabawnym sytuacjom. Kolejna impreza, która zapadnie w pamięci.